Haka

Co je Haka?

Haka je hromadný maorský tanec původem z Nového Zélandu, označován také jako válečný tanec. Haku předváděli válečníci před bitvou, aby stmelili bojového ducha, zastrašili nepřítele a připravili sami sebe na nadcházející vřavu. Haka je plná akustických projevů, pokřiků, výrazných gestikulací rukama, podupáváním, křiků, grimas, vyplazování jazyků a podobně.

K čemu slouží Haka?

  • Odbourávání sociálních bariér
  • Osvojení si mentality vítězství
  • Uvolnění, aktivace a synchronizace týmu
  • Probuzení bojového ducha

Moderní tanec HAKA

Ve 20. století ragby team Nového Zélandu All Blacks si osvojil tuto praxi a před začátkem i v průběhu zápasu se aktivuje pomocí válečného tance a často tak vyhrají zápas ještě před vlastním začátkem nebo zvrátí průběh zápasu.
Vliv na morálku týmu a na jeho výsledky jsou nepopiratelné a často dokázal Novozélandský tým zvrátit výsledek zápasu tímto rituálem. HAKA se dnes využívá ve sportu, v armádě, ve firmách i ve vzdělávání.
V současné době se tanec Haka využívá jako energetizující tanec na rozproudění teamové energie a nabuzení bojového ducha. Během tance dochází ke splynutí a napojení se na jednu bojovou vlnu v týmu.


Haka Konference

Haka v průběhu firemní konference dokáže neuvěřitelně rozproudit energii a uvolnit atmosféru. Společné ponoření se do prastarého válečného tance vytváří kmenovou příslušnost, pospolitost a uvolňuje tělo i mysl. Haka je nejen skvělý ice breaker, ale také je výborný akcelerátor sociálních vazeb. Kromě toho rozhýbe zatuhlá těla a rozpumpuje krev účastníků v žilách. Pro nejlepší zážitek je třeba prostor pro volný pohyb.
Délka: 20 – 40 minut
Bez omezení kapacity

Haka Team Building

Haka posiluje týmového ducha na hluboké úrovni a doslova mění skupinu jednotlivců v jeden kmen. V rámci příprav na vlastní válečný tanec se pracuje s energií skupiny, postoji jednotlivců vůči týmu a nastavení mysli na vítězství. V jednu chvíli zapojujeme tělo, hlas, mysl a emoce všech členů týmu a pomocí mimořádné zkušenosti excitujeme tým na novou úroveň spolupráce a odevzdání se. Dát ze sebe to nejlepší a to stejné dostat od svého týmu.
Délka: 30 – 90 minut
10 – 50 osob

Galerie

Rychlý kontakt

Jméno*

Email*

Zpráva

Aktuálně z blogu

Chůze přes žhavé uhlí 19.10.

Poprvé v Černošicích, mém domově, pořádám celodenní veřejný Firewalking s plným programem, jak jste ho mohli zažít ...celý článek